во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека во месноста „Бањиче“ во Тетово имало паднато машко лице облеано во крв.

По преземени мерки лицето е идентификувано и се работи за 25- годишниот С.М  од Тетово.

Поради сериозноста на повредите тој бил префрлен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид извршила екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *