Од пожарот е причинета само материјална штета, а увид извршила екипа на СВР Скопје.

На 18 мај 2019 година во 02.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„АСНОМ“ во Скопје настанал пожар во патничко возило „Мерцедес“, сопственост на И.В.(42) од Скопје.Притоа, целосно бил опожарен предниот дел на возилото, а опожарена била и задната страна на патничко возило „Волво“, сопственост на Г.Н. од Скопје. Пожарот бил изгаснат во 04.00 часот од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *