Вчера во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека истиот ден околу 03.00 часот во куќа во светиниколско село 17-годишник извршил обљуба врз 13-годишно девојче.

По овластување на Јавен обвинител, во просториите на Центарот за социјални работи Свети Николе, во присуство на стручен  тим и родител, бил извршен разговор со девојчето. По документирање на случајот против малолетникот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *