26 годишник направил хаос во кафеана во Горно Лисиче – Извадил пиштол и се заканувал, а потоа следувала реакција на пријателите

На 16.05.2019 година во 02.27 часот во СВР Скопје, А.П. пријавил дека во угостителски објект во Горно Лисиче, 26 годишник …

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ЈА НАПУШТИ ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА БЕКО ПОЛОВИНА ЧАС ПО ПОЛНОЌ, СЛУЧАЈОТ СО ТАКСИСТОТ ГО ПРЕЗЕМА СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Павле Богоевски ја напуштил полициската станица Беко, откако сам се пријави дека по телефон нарачувал масло од канабис за болната …